maspex
cz   CZ
sk   SK

MASPEX Czech s.r.o.

Společnost MASPEX Czech s.r.o. je lídrem na českém trhu, zabývající se prodejem nealkoholických nápojů. Ve svém hlavním segmentu, na trhu ovocných nápojů, nektarů a 100% džusů (segment JNSD), je jasným lídrem s téměř 30% podílem a výrazným náskokem před dalšími konkurenty.

Mezi hlavní značky společnosti patří Relax, pro děti pak Kubík a Kubík Waterrr, Figo, dále například značky Original River (tonik a další), Caprio, Márka atd. Kromě prodeje nápojů se firma Maspex Czech s.r.o. zabývá také distribucí instantních produktů pod značkami Coffeeta (smetana do kávy), La Festa (káva 3v1) a mnoho dalších.

Historie

Ke konci roku 2004 prodala společnost Walmark, a.s. část svých aktiv, týkajících se její divize potravin, společnosti Maspex Czech s r.o. Uvedenou transakcí došlo k výraznému rozšíření nejen portfolia nabízených výrobků, ale i společnosti jako takové. Na základě vzájemné dohody byla následně firma Maspex Czech s.r.o. přejmenována na Maspex-Walmark, s.r.o.

Od 1.9. 2006 dostala společnost nový název TYMBARK-MASPEX CZECH s.r.o, který k 1.1. 2008 změnila na současný název Maspex Czech s. r. o. 100% vlastníkem této společnosti je TYMBARK - MWS SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA, sídlo Tymbark.  V posledních letech se společnost Maspex Czech stává přesahem svého do oblastí přesnídávek, ovocných pyré a sušenek portfolia potravinářskou společností.

Organizační struktura

Maspex Wadowice Group tvoří 7 polských a 10 zahraničních společností.

POLSKO

 • Maspex Wadowice - distribuce, výroba
 • Tymbark - výroba
 • Ekoland - výroba
 • Polska Żywność - výroba
 • Lubella - výroba
 • Polski Lek - výroba, marketing, distribuce
 • MGD - marketing

ZAHRANIČNÍ SPOLEČNOSTI

 • Maspex Czech (Česká republika) -marketing, distribuce
 • Fontea (Česká republika) - výroba, distribuce
 • Maspex Trade (Slovensko) - výroba, marketing, distribuce
 • Maspex Olympos (Maďarsko) - výroba, marketing, distribuce
 • Maspex Wostok (Rusko) - marketing, distribuce
 • Maspex Kaliningrad (Rusko) - výroba
 • Maspex Ukraine - reprezentativní agentura
 • La Festa International (Rumunsko) - výroba, marketing, distribuce.
 • Plusssz Vitamin (Maďarsko)
 • Maspex Bulgaria (Bulharsko)

Rozvoj Skupiny Maspex Wadovice je doprovázen procesem její strukturální reorganizace. V roce 2002 byl v celé skupině Maspex Wadowice implementován systém řízení pomocí SAP (Integrated Company Management System).


Výrobní technologie a investice

Cílem celé skupiny Maspex Wadowice Group je rozvoj a modernizace. Společnost neustále investuje do nákupu a implementace nových technologií. Jedině moderní vybavení a strojní zařízení dovoluje získat kvalitní produkty na mezinárodní úrovni. Kvalita výrobků dosáhla světových standardů. Maspex Wadowice Group se také snaží pronikat dále na Evropské trhy pomocí stále se zvyšujícího počtu vlastních zahraničních společností.

Certifikáty kvality

Produkce vyrobená v závodech Maspex Wadowice Group odpovídá HACCP a standardům ISO, což zaručuje stálou a vysokou kvalitu výrobků. Produkty byly navíc oceněny řadou zahraničních certifikátů (GOST, UKRSEPRO, IFS-International Food Standard atd.).


Standardy kvality Maspex CZECH

Nejvyšší kvalita produktů je pro firmu Maspex Czech (Skupina Maspex Wadowice) nejdůležitější prioritou. Již od počátku činnosti firma buduje své postavení prostřednictvím inovativní a flexibilní reakce na nové výzvy trhu, vytváří trendy a určuje nové směry vývoje.


Důvěra spotřebitelů zavazuje, a proto společnost stále modernizuje svoje podniky, má nejnovější výrobní linky, vícestupňový systém kontroly výrobního procesu a neustále investuje do nákupu a implementace špičkových technologií, díky kterým může poskytovat spotřebitelům produkty odpovídající nejvyšším světovým standardům v oblasti kvality.


Vícestupňový systém kontroly výrobního procesu

Základním pravidlem dodržovaným při výrobě je kontrola všech fází výrobního procesu. Kontrola zahrnuje suroviny, materiály, obaly, technologický proces i hotový výrobek. Podnikové laboratoře provádějí kontrolu v oblasti organoleptických, fyzikálních,  chemických a mikrobiologických ukazatelů, a také mezioperační kontrolu a kontrolu celého technologického procesu.

Společnost věnuje velkou pozornost rovněž spolupráci s vědeckými institucemi, výzkumnými laboratořemi a také s dodavateli strojů. Výrobní podniky jsou vybaveny velmi moderními výrobními linkami a nejnovějšími technologiemi plnění džusů, nektarů a nápojů.


Suroviny nejvyšší kvality

K výrobě používá firma suroviny a obaly výhradně nejvyšší kvality. Jsou dodávány nejlepšími kvalifikovanými dodavateli, se kterými firma spolupracuje již celou řadu let. Všechny suroviny a obaly dodávané do podniku jsou vždy přísně kontrolovány.

Za výjimečnou chuť vděčí výrobky Relax, Kubík a Caprio zralému a pečlivě vybranému ovoci. Při nákupu surovin společnost zohledňuje jejich vysokou kvalitu, a proto je většinou nakupuje co nejblíže podniku, od pěstitelů, kteří používají ve svých sadech a plantážích přírodní prostředky pro ošetření a hnojení. Díky tomu má ovoce a zelenina neopakovatelnou chuť a aroma. Další suroviny, jako jsou např. pomeranče, nakupujeme od nejlepších dodavatelů z celého světa. 

Firma plně monitoruje plantáže zeleniny a ovoce u pěstitelů. Podepisuje se zemědělci smlouvy, které stanovují jasné požadavky týkající se odrůd a pravidel hospodaření a pěstování rostlin. Skupina Maspex Wadowice vykupuje ročně více než 100 000 tun ovoce a zeleniny.


Systémy kvality

Systémy kvality v podnicích Skupiny Maspex Wadowice splňují požadavky následujících norem v oblasti kvality:

PN-EN ISO 9001:2001, která umožňuje zajištění nejvyšší kvality produktů a také zkvalitňování všech procesů souvisejících s firemní výrobou.
PN-EN ISO 22 000:2006, která se týká managementu bezpečnosti potravin HACCP, díky kterému je kvalita produktů kontrolována v každé fázi výrobního procesu a umožňuje tak odstranit rizika v oblasti kvality a bezpečnosti našich produktů.

Výrobní podnik Maspex Czech zavedl taktéž doložený a certifikovaný systém International Food Standard. Jedná se o mezinárodní standard pro provádění auditů u dodavatelů a výrobců potravinových výrobků pod vlastní značkou. Jeho cílem je sjednocení kontroly bezpečnosti potravin.

Společnost je také členem „Svazu výrobců nealkoholických nápojů” (SVNN), který sdružuje výrobce nealkoholických nápojů.


Nabídka džusů, nektarů a nápojů Maspex Czech


KUBÍK
Značka Kubík je jednou z vedoucích značek v segmentu džusů z protlaku v České republice a na Slovensku.

Nabídka značky Kubík zahrnuje:
Kubík – džus z protlaku známý již řadu let, oblíbený jak menšími, tak většími spotřebiteli. Dostupný v malých, lehkých, plastových lahvích o objemu 300 ml a ve velkých lahvích o objemu 900 ml. Díky vhodným velikostem obalů je tento produkt ideální pro všechny příležitosti.
Kubík Play – výjimečné a chutné ovocné nápoje, které uhasí žízeň hravých a aktivních dětí.
Kubík Waterrr – osvěžující voda s dodatkem ovocného džusu v pohodlné lahvi se sportovním uzávěrem s křížovou membránou, díky kterému neunikne ani kapka nápoje,  a Kubik Waterrr Sport – funkční ochucená voda, která zásobuje mladé sportovce minerály a vitamíny.
Kubík je nabízen v různých znamenitých chuťových kompozicích, které neobsahují barviva ani konzervační látky. Všechny výrobky značky Kubík jsou dostupné v praktických, pohodlných a bezpečných obalech.


RELAX
Výjimečnou chuť produktů Relax zaručuje vybrané, zralé ovoce dodávané nejlepšími a prověřenými dodavateli, kteří musí splňovat vysoké požadavky v oblasti kvality.
V bohaté nabídce produktů Relax nabízíme spotřebitelům 100% ovocné a zeleninové džusy bez přidaného cukru, 100% džusy pro děti, exotickou řadu Ovoce světa a dále nektary a nápoje v rafinovaných chuťových kompozicích.

Žádný produkt z nabídky Relax neobsahuje umělá barviva ani konzervační látky. Grafická stránka obalů bohatá na ovocné prvky zdůrazňuje kvalitu produktů, jejich přirozenost a veliký výběr chutí. 

CAPRIO
Caprio jsou ovocné nápoje, které se těší oblibě a uznání zejména těch spotřebitelů, kteří vyhledávají kvalitní výrobky za dostupnou cenu.

FIGO
Figo jsou ovocné nápoje pro děti, dostupné v několika příchutích, balené do plastových pohodlných obalů.Copyright © MASPEX Czech s.r.o. | vstup pro klienty
voda fontea